Praha 2030

© Dipozitiv 2020

Iniciátor
C.A.M.P.

Rok realizace
2018

Design
Ondřej Brom
Nicole Pálenská
ft. Oficina

Spolupráce
Adam Švejda (IPR)
Štěpán Bärtl (IPR)
Marek Vácha (IPR)
Adam Váchal (HN)
Nikita Poljakov (HN)

Projekt on-line speciálů pro CAMP – Centrum architektury a městského plánování si klade za cíl rozvířit veřejnou diskuzi o rozvoji Prahy. Hlavním posláním je především seznámit veřejnost s plánováním veřejného prostoru, jeho financováním a představit manuál tvorby veřejných prostranství. Online Speciál Praha 2030 obsahově navazuje na interaktivní výstavu Pře(d)stav si Prahu.

none

IPR nedávno vytvořil speciální manuál tvorby veřejných prostranství. Právě na jeho základě se bude metropole měnit tak, aby ulice nepatřily pouze řidičům a chodníky nebyly prostorem, který chce člověk co nejdříve opustit.

none
none

Praha, ve které stojí za to žít

none

Hledáme způsoby, jak vizualizovat velké množství dat.

none

Praha, která žije

none

Město musí peníze využívat efektivněji a jasně si určit priority. Potřebuje postavit novou linku metra D, dokončit stavbu Pražského okruhu a také prodloužit tramvajové tratě do nových lokalit. Kvalitnější systém pražské dopravy se odrazí na životním prostředí. Méně aut znamená méně hluku a také méně zplodin ve vzduchu.

none

Praha, která není skanzenem pro turisty

none

Turistů v hlavním městě rok od roku přibývá. To, že ale tráví v Praze méně času a soustředí se výhradně na oblast historického jádra, s sebou přináší řadu negativ. Centrum města se vylidňuje. Lidé si v Praze 1 kupují byty, aby je převážně mohli pronajímat prostřednictvím AirBnb, než aby v nich sami bydleli. Místo, kde by se mohly nacházet zajímavé podniky, jsou zabrány prodejci levných turistických cetek. A právě to se musí změnit.

none

Praha, kterou nebrzdí byrokracie

none

300 - 400 milionů za rok může Praha podle studie Deloitte do budoucna ušetřit, pokud bude pomocí nových služeb a aplikací pro občany snižovat administrativní zátěž.

Související projekty

Obsah 21. století

Navrhujeme pro mediální a vydavatelské domy řešení poplatná 21. století.

Smart

HN, ČEZ ESCO

Securita

HN, O₂

25 let podnikání v ČR

Czech Invest